Tři králové dorazili na online benefiční Tříkrálový koncert Charity Přerov
4. ledna 2021 Charita Přerov

Tři králové dorazili na online benefiční Tříkrálový koncert Charity Přerov

Včera, 3. ledna 2021, se uskutečnil první ročník online benefičního Tříkrálového koncertu Charity Přerov s podtitulem Síla má mnoho podob, ale jednu tvář. Tu tvou. Koncert se konal pod záštitou primátora města Přerova Petra Měřínského a děkana Římskokatolické farnosti Přerov Josefa Rosenberga za podpory města Přerova a partnerů koncertu Galerie Přerov (obchodní centrum), Prechezy, Přerovského pivovaru Zubr, Přerovské internetové televize, Kulturních a informačních služeb města Přerova, Psychosociálního centra Přerov, Televize Přerov a Zpravodajského portálu Nejlepší Adresa.  

Po páté hodině odpolední olomoucká zpěvačka Michaela Grohmanová společně za doprovodu akustické kytary v podání Tomáše Zatloukala zahájila očekávaný online benefiční Tříkrálový koncert Charity Přerov. Libozvučné tóny a sametový hlas všechny přenesl prostřednictvím televizních obrazovek a monitorů do krásného prostředí kostela sv. Vavřince v Přerově. Melodie populární hudby spojené s méně známými tóny obklopily všechny online diváky vánoční atmosférou a naladily je na příchod Tří králů.

„Pro mnoho lidí Vánoce skončily a začala obyčejná rutina. Pro křesťany Vánoce pokračují. Vánoční doba pokračuje ještě několik dní, protože vánoční zvěst má v člověku doznít. Ta atmosféra není pouhý cit, ale je to zjištění, že v našem životě září světlo. Krásně do zvěsti Vánoc zapadá příběh tří mudrců, kteří přišli, aby se poklonili tomuto světlu – Ježíši Kristu. Proto jsou Vánoce tak dlouhé, aby to doznělo, aby to došlo z rozumu až do srdce.“ Uvedl ve svém příhovoru děkan Římskokatolické farnosti Josef Rosenberg. Závěrem poděkoval pracovníkům Charity za jejich práci a všem také vyprošuje mnoho Božího požehnání.

Hudební bloky byly proloženy příhovory a také medailonky známých osobností města Přerova.V jednotlivých medailoncích zazněla slova povzbuzení a přání do nového roku. Nechyběla proto ani slova primátora města Přerova Petra Měřínského, manželů Rektorových, zakladatelů Psychosociálního centra města Přerova, ředitele Pivovaru Přerov Tomáše Pluháčka, zpěváka kapely D.U.Bmusic Pavla Kadlíčka či hokejisty Martina Zaťoviče a dalších.

foto_web

O svá slova se s online diváky podělila také ředitelka Přerovské Charity Alena Pizúrová. Ta všem poděkovala za přízeň a podporu. „Vaše přízeň je silou, která nás pozvedává a dává sílu pracovníkům Charity pomáhat všude tam, kde je to potřeba.“ Uvedla v rámci koncertu Alena Pizúrová, ředitelka Charity Přerov.

O druhou část hudebního doprovodu se postarala mladá skupina Ivana Kandráče s názvem Triangl band, jejíž členové jsou děti a studenti, kteří navštěvují základní nebo střední školu. Mají za sebou řadu vystoupení v rámci Olomouckého kraje a nahrávají také desku.

3

Závěrem koncertu prostřednictvím audiovizuálního záznamu dorazili také toliko očekávání Tři králové a přinesli zvěst o narození Spasitele a požehnání K+M+B (Christus mansionem benedicat, tedy Ať Kristus požehná tento příbytek).

 

Záznam z koncertu je ke zhlédnutí na YouTube kanálu Charity Přerov (https://youtu.be/UpSzMlJbJd4), kde bude dostupný pro všechny, kteří koncert nestihli, či si ho chtějí vychutnat ještě jednou a nechat tak v sobě doznít libozvučné tóny a krásná slova jednotlivých řečníků, která byla vyslovena. Naleznete tam také jednotlivé medailonky, které byly pro koncert natočeny, a které všem předávají slova podpory.“ Uvádí za komunikaci Charity Přerov Vendula Novotná.

online_koncert

„Pro všechny, kteří budou mít chuť přispět, mohou tak učinit do 24. ledna 2021  prostřednictvím virtuální kasičky na webových stránkách www.trikralovasbirka.cz s uvedením PSČ města Přerova 750 02. Klasické kasičky jsou k dispozici vzhledem k epidemiologické situaci omezeně na konkrétních místech, kterými jsou Magistrát města Přerova – na ulicích Bratrská 34 a Smetanova 7, Charita Přerov na ulici Šířava 27, kostel sv. Vavřince a farní úřad Římskokatolické farnosti Přerov.“ Uvádí koordinátorka Tříkrálové sbírky Emilie Šmídová.

 

„Velmi děkujeme všem, kteří nám i Tříkrálové sbírce zachovávají přízeň i v těchto nelehkých dobách. Do nového roku Vám přejeme pevné zdraví, živou naději a vyprošujeme Boží požehnání.“ Dodává Alena Pizúrová.

Bc. Vendula Novotná

PR
Tel.: 605 073 218 E-mail: c.An_-549hIy-.56LTCBVbenT-uk87j7T-M