Aktuálně

Rozhovor s Martinou Krejčířovou
3. června 2021 Charita Přerov

Rozhovor s Martinou Krejčířovou

Přinášíme Vám první polovinu rozhovoru s Martinou Krejčířovou, vedoucí dvou služeb Charity Přerov, kterými jsou Občanská poradna a poradna pro dlužník a také Setkávání seniorů SPOLU. V rozhovoru jsme se jí zeptali na mnoho zajímavého. Přejeme příjemné čtení.

Jak dopadla postní lamužna?
27. května 2021 Charita Přerov

Jak dopadla postní lamužna?

Každý rok si v postní době odříkáme to, co nezbytně nepotřebujeme. Chceme se tak přiblížit Bohu, sami sobě i druhým. To, co ušetříme, vkládáme do postních pokladniček, které poté putují na konkrétní charitu, která z vybrané částky pomáhá lidem a rodinám, které se ocitly v nouzi. Naše sebezapření tak dostává konkrétní formu pomoci, není to jen tak pro nic za nic.

Čaj s příběhem a písní
20. května 2021 Charita Přerov

Čaj s příběhem a písní

Ve středu 19. 5. jsme se na Nízkoprahovém denním centru Lorenc opět sešli, abychom spolu strávili nějaký čas u čaje, kávy a povídání. Celkem se nás sešlo 9 z řad pracovníků i klientů a přemýšleli jsme nad tím, jakou moc mají slova. 

Video aktuality z Charity
18. května 2021 Charita Přerov

Video aktuality z Charity

Máme pro Vás další díl video aktualit z Charity Přerov. Máme pro Vás informace z našich služeb. Informace z dění a nechybí aní duchovní slovo. 

Manželství a vyživovací povinnost
14. května 2021 Charita Přerov

Manželství a vyživovací povinnost

Občanský zákoník říká, že manželé jsou si navzájem povinní úctou, mají rovné povinnosti a práva, jsou povinni spolu žít (neznamená to, že musí bydlet v jednom bytě), mají si být věrni, podporovat se, respektovat svou důstojnost a udržovat rodinné společenství. 

Charitní bazar DarujBer je opět otevřen
10. května 2021 Charita Přerov

Charitní bazar DarujBer je opět otevřen

Od zítřejšího dne, 11. 05. 2021,  je opět otevřen charitní bazar Daruj – Ber. Charitní bazar Daruj – Ber je určen všem zájemcům, kteří rádi dávají věcem druhou šanci a rádi je pošlou nebo přijmou k dalšímu využití. Těšíme se na Vás U Bečvy 1, že nás opět po delší době můžete navštívit.

Jak dobře umíš skákat?
5. května 2021 Charita Přerov

Jak dobře umíš skákat?

Už jsi někdy skákal do dálky? A jak jsi to prováděl, jaká byla taktika? Prostě jsi hupsnul do písku a změřil jsi, jak to bylo daleko? Asi neee, no… Nejspíš ses pořádně rozběhl, pak pořádně odrazil, letěl vzduchem, a když jsi dopadl, taky se to s tebou ještě kousek svezlo. Teprve pak ses ohlédl a mrkals, kam až jsi doskočil. Rozběh – odraz – skok – dopad. Proč tahle mini lekce z atletického koutku? Dá se v tom vypozorovat hezká paralela k našemu prožívání svátků, např. Vánoce, Velikonoce. Až na to, že většinou volíme tu první variantu – šup, skok a je to! Jedeme dál. Není to škoda?

Výsledky potravinové sbírky
3. května 2021 Charita Přerov

Výsledky potravinové sbírky

V sobotu 24. 4. 2021 jsme se zapojili do jarního kola Potravinové sbírky, kterou pořádá Česká federace potravinových bank.

Rozpomeň se
30. dubna 2021 Charita Přerov

Rozpomeň se

Na hezké věci se dobře vzpomíná, to známe všichni. A všichni to občas děláme. Vytáhneme fotky a přeneseme se do okamžiků, které nám jsou drahé a díky kterým dokážeme znovu uvěřit, že svět není zas tak špatný a lidi snad taky ne. Hezké okamžiky – hezké vzpomínky. Zavzpomínáme ale někdy hlouběji?

Daruj - Ber charitní šatník je částečně otevřen
29. dubna 2021 Charita Přerov

Daruj - Ber charitní šatník je částečně otevřen

Charitní šatník Daruj – Ber je částečně otevřen, a to s ohledem na vládní nařízení. K dispozici pro všechny je dětské oblečení, boty a další potřeby pro děti.