Jiný rozměr poznání s Charitou Přerov
15. července 2020 Charita Přerov

Jiný rozměr poznání s Charitou Přerov

Nezisková křesťanská organizace Charita Přerov se chystá realizovat Den s Charitou. Jedná se o jeden zážitkový den, v rámci kterého návštěvníci mají možnost nahlédnout pod pokličku odborné práce Charity Přerov.    

Uvědomění, odborný přístup a vstřícné jednání jsou každodenní cestou všech pracovnic a pracovníků Charity Přerov, jakožto církevní neziskové organizace. Ta má již přes 27 let ve vínku odbornou pomoc, kterou poskytuje s láskou a otevřeným srdcem všem, kteří ji potřebují.

„Jde nám o to, aby pro lidi byla jejich životní cesta snazší. A proto jim v obtížných životních situacích poskytujeme nejen odbornou péči, ale také poradenství.“ Uvedla Mgr. Alena Pizúrová, ředitelka Charity Přerov.

V současné době Charita Přerov zaštiťuje sedm odborných služeb, které v rámci Dne s Charitou 25. 9. 2020 v Galerii Přerov budou interaktivní formou představeny.

„V rámci připraveného programu se každá z našich služeb bude návštěvníkům aktivně prezentovat. Například za Domácí zdravotní a hospicovou péči se zdravotní sestry zaměří na informace o krevním tlaku a na jeho měření. Občanská poradna a poradna pro dlužníky nabídne zábavný a odborný kvíz. Charitní pečovatelská služba ukáže komplexní přístup k duševnímu i fyzickému zdraví. Romské komunitní centrum Žížalka nabídne trochu kreativní a barevné tvorby. Setkávání seniorů SPOLU předvede pohybové aktivity. Chybět nebude ani Nízkoprahové denní centrum Lorenc a Romské komunitní centrum Lačo jilo – Dobré srdce s kulturní vložkou,“ dodává ředitelka Charity Přerov.

V rámci Dne s Charitou budou přítomny školené pracovnice, připravené poradit a odpovědět na všechny dotazy. Zájemci o jakoukoli ze služeb se budou moci seznámit s podrobnými informacemi o poskytované péči.

„Den s Charitou Přerov připravujeme jako interaktivní a zábavný den, ze kterého si kromě dobrého zážitku návštěvníci odnesou také hodnotné informace a kontakty na naše pracovníky. Těšíme se na společné setkání 25. 9. 2020. od 9 do 17 hodin v prostorech Galerie Přerov,“ za organizační tým doplňuje Vendula Novotná.

foto

Bc. Vendula Novotná

PR
Tel.: 605 073 218 E-mail: c.An_-549hIy-.56LTCBVbenT-uk87j7T-M