Úspěch děvčat z RKC Lačo jilo

V Hranicích na Moravě se dne 15.11.2014 konala taneční soutěž Terne čercheňa 2014, které se účastnilo i 9 děvčat z RKC Lačo jilo a to ve dvou kategoriích: 1) Čardáš 2) Hip-hop, ve kterých zaznamenala velký úspěch.

V sobotu 15. listopadu skupina devíti děvčat z RKC Lačo jilo a dvou pracovnic nastoupila do rychlíku směr Hranice na Moravě, kde se ve sportovní hale setkalo 26 tanečních souborů z celé Moravy a Slezska, aby předvedly své umění, nadání a souhru v tanečních vystoupeních. Bylo to místo, kde se mísily staré romské tradice i nové taneční směry, kterým se mladí lidé věnují.

Po zápisu do docházkové listiny čekalo tanečnice rychlé převlečení do tanečních úborů, poslední úpravy a pak už přesunutí na taneční parket. Když se rozezněly první tóny čardáše Jali Dali zpívaného olašskou zpěvačkou Nótár Mary, do žil čtyř děvčat z taneční skupiny Lače Jilorka (Dobrá srdíčka) vjel nehasnoucí romský temperament, který prozářil celý sál a oživil publikum, jež začalo jásat spolu s našimi tanečnicemi. Jedna taneční kreace střídala druhou, sólové výstupy nahrazovaly skupinové kroky. S posledním tónem a závěrečnou pózou se strhl obrovský potlesk a jásot, který byl prvotní odměnou pro naše tanečnice. Jeden potlesk vystřídal druhý, když vzápětí nastoupila naše druhá taneční skupina Owen style. Pětice tanečnic z této skupiny vyměnila temperamentní Čardáš za vzdorovitý a nebojácný Hip-hop. Hudební remix střídal klidnější hudbu s tvrdším stylem vyjadřujícím odvahu nebát se jít svým vlastním směrem, kterou zrcadlily i taneční kreace plné energie, odhodlání, prudkosti a síly. Publikum bylo ohromeno, s jakým odhodláním se naše tanečnice do tance pustily, jak výborně se jim podařilo ztvárnit pocity a emoce, které v nich hudba vzbuzovala. Jejich pohyby jasně a zřetelně mluvily za ně.

Po předvedení všech 26 skupin následovala přibližně hodinová diskotéka, do níž se zapojili téměř všichni přítomní. Po ní následovalo s napětím očekávané vyhlášení výsledků. Nejprve byly vyhlášeny výsledky kategorie čardáše: Na čtvrtém, třetím ani druhém místě se naše taneční skupina Lače Jilorka neumístila, což ještě více vystupňovalo napětí. S vyhlášením prvního místa nás všechny ale zaplavila obrovská radost a úleva. Děvčata si i se svými vedoucími šly převzít vytouženou a zaslouženou odměnu, která byla výsledkem jejich několikaměsíční tvrdé práce a mnoha hodin intenzivního tréninků. Po obrovském potlesku a společném focení byly hlášeny výsledky kategorie hip-hop. Název skupiny Owen style zazněl při vyhlášení druhého místa a i on sklidil potlesk a jásot. Děvčata byla za obsazení druhého místa ráda a náležitě si slávu užívala, i když se v koutku jejich srdcí našlo malé místečko i pro zklamání, protože byly žhavými favoritkami na zlatou pozici. Přesto si ale radost z výhry odrážející jejich několikaměsíční intenzivní přípravu nenechaly vzít a domů si hrdě odvážely pohár i dárkový balík plný sladkostí.

Ten den jsme se všechny vrátily domů unavené, ale šťastné z tak velkého úspěchu.

Mgr. Jana Jeklová - pracovnice RKC Lačo jilo

Lače jilore Lače jilore Owen style První místo Druhé místo

Podpořte nás
 

Dluhové poradenství

Nabízíme dluhové poradenství osobám, které své dluhy nejsou schopny již pravidelně splácet.

 

Pomáháme s:

- řešením dluhů a exekucí

- sepsáním návrhu na povolení oddlužení a žádostí např. o splátkový kalendář, o zastavení exekucí z důvodu nemajetnosti, odporu proti platebnímu rozkazu

- zprostředkováním kontaktu a komunikaci s věřiteli, exekutory, insolvenčními správci, soudy i dalšími úřady a institucemi

 

Poskytujeme kvalifikovanou pomoc bezplatně, diskrétně, nestranně.

Volejte: 581 209 298

 

Občanská poradna a poradna pro dlužníky

 

 
 

Pokud u nás nyní nenaleznete požadované volné místo, můžete se zaevidovat do řad zájemců. V případě potřeby Vás budeme moci kontaktovat.

 

Dotazník pro pozici:

- všeobecná zdravotní sestra - FORMULÁŘ

Evidence zájemců o zaměstnání