Proběhla Romská pouť

Proběhla Romská pouť

V sobotu 17. 9. 2016 se na Svatém Kopečku konala již tradiční Romská pouť, tentokráte její 18. ročník. Na tuto duchovně kulturní akci, která byla zahájena pěší poutí ze Samotíšek a mši sv. v bazilice slouženou romským římskokatolickým knězem Vojtěchem Vágai, dorazila mezi přibližně šesti set Romy také skupina Romů z Přerova.

Do akce se zapojilo i RKC Lačo jilo – Dobré srdce Oblastní Charity Přerov, které podpořilo Romskou pouť aktivní účastí taneční skupiny Lače jilorka (dobrá srdíčka) na odpoledním kulturním programu. Děvčata z taneční skupiny představila účastníkům soubor tří rytmických čardášů, které protkala svým temperamentem, odhodláním a radostí. U publika sklidila velký úspěch a bouřlivý potlesk, jež jim byly odměnou za náročné přípravy. Kromě duchovního a kulturního programu probíhal také v prostorách ambitů za bazilikou i doprovodný program pro děti zahrnující nejrozmanitější soutěže, tvořivé činnosti i oblíbené dětské atrakce.

Akce byla zaměřená na podporu romských tradic, umění i víry a vzájemné obohacování majoritní i minoritní kultury. Stala se také místem setkání, společných zážitků a navazování nových vztahů. Pro mnohé účastníky byla i jedinečným zážitkem a obdarovala je nezapomenutelnými zážitky.

 

IMG_1073 IMG_1082

 

Podpořte nás
 

Dluhové poradenství

Nabízíme dluhové poradenství osobám, které své dluhy nejsou schopny již pravidelně splácet.

 

Pomáháme s:

- řešením dluhů a exekucí

- sepsáním návrhu na povolení oddlužení a žádostí např. o splátkový kalendář, o zastavení exekucí z důvodu nemajetnosti, odporu proti platebnímu rozkazu

- zprostředkováním kontaktu a komunikaci s věřiteli, exekutory, insolvenčními správci, soudy i dalšími úřady a institucemi

 

Poskytujeme kvalifikovanou pomoc bezplatně, diskrétně, nestranně.

Volejte: 581 209 298

 

Občanská poradna a poradna pro dlužníky

 

 
 

Pokud u nás nyní nenaleznete požadované volné místo, můžete se zaevidovat do řad zájemců. V případě potřeby Vás budeme moci kontaktovat.

 

Dotazník pro pozici:

- všeobecná zdravotní sestra - FORMULÁŘ

Evidence zájemců o zaměstnání