Blog

Rozhovor s Martinou Krejčířovou
3. června 2021 Charita Přerov

Rozhovor s Martinou Krejčířovou

Přinášíme Vám první polovinu rozhovoru s Martinou Krejčířovou, vedoucí dvou služeb Charity Přerov, kterými jsou Občanská poradna a poradna pro dlužník a také Setkávání seniorů SPOLU. V rozhovoru jsme se jí zeptali na mnoho zajímavého. Přejeme příjemné čtení.

Jak dopadla postní lamužna?
27. května 2021 Charita Přerov

Jak dopadla postní lamužna?

Každý rok si v postní době odříkáme to, co nezbytně nepotřebujeme. Chceme se tak přiblížit Bohu, sami sobě i druhým. To, co ušetříme, vkládáme do postních pokladniček, které poté putují na konkrétní charitu, která z vybrané částky pomáhá lidem a rodinám, které se ocitly v nouzi. Naše sebezapření tak dostává konkrétní formu pomoci, není to jen tak pro nic za nic.

Čaj s příběhem a písní
20. května 2021 Charita Přerov

Čaj s příběhem a písní

Ve středu 19. 5. jsme se na Nízkoprahovém denním centru Lorenc opět sešli, abychom spolu strávili nějaký čas u čaje, kávy a povídání. Celkem se nás sešlo 9 z řad pracovníků i klientů a přemýšleli jsme nad tím, jakou moc mají slova. 

Video aktuality z Charity
18. května 2021 Charita Přerov

Video aktuality z Charity

Máme pro Vás další díl video aktualit z Charity Přerov. Máme pro Vás informace z našich služeb. Informace z dění a nechybí aní duchovní slovo. 

Manželství a vyživovací povinnost
14. května 2021 Charita Přerov

Manželství a vyživovací povinnost

Občanský zákoník říká, že manželé jsou si navzájem povinní úctou, mají rovné povinnosti a práva, jsou povinni spolu žít (neznamená to, že musí bydlet v jednom bytě), mají si být věrni, podporovat se, respektovat svou důstojnost a udržovat rodinné společenství.